10balikesir.com

MİRZA: MECLİS LİSTESİ BENİ ENDİŞELENDİRİYOR

MİRZA: MECLİS LİSTESİ BENİ ENDİŞELENDİRİYOR

Başkan Mirza, CHP’de oluşturulmak istenen meclis listesinin ve dışarıdan gelenlerin endişe verdiğini belirtti. Mirza, birkaç gün içinde aday olma konusunda da karar vereceğini aktardı.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP’de Tolga Tosun’un başkan adaylığının gelmesinin ardından oluşturulmak istenen meclis adayı üye listesinin CHP adına kendisini de endişelendirdiğini belirtti. Eğiliminin aday olmamaktan yana olduğunu aktaran Mirza, meclis listesine dışarıdan girenlerin parti içinde rahatsızlık oluşturduğunu ileri sürdü. Mirza, “ Aday olma konusunda kesin karar vermedim. Ancak eğilimim aday olmama yönünde. Beni endişelendiren meclis üye listesi. Parti dışından 5 kişinin girme durumu var. Sermaye ve rant gruplarının girmesi beni endişelendiriyor. Benim partim adına duyduğum sorumluluk duygusu onlarda yok. Aday olmazsam partim kaybetmesin diye aday olmayacağım. Benim Tolga Tosun ile bir sorunum yok. Adaylık konusunda objektif kriterler uygulanmadı. Ben anketten yüzde 45 alırken Tolga Tosun yüzde 7 aldı. Ben seçim döneminde gerginlik yaşamak ve AKP’ye fırsat vermek istemiyorum. AKP’ye fırsat vermek yıllardır yaptıklarımızı yok eder. Bandırma’da yaşam tarzımızın yok edilmesini istemiyorum. “dedi.

“BELEDİYEYİ YÖNETMEK KOLAY DEĞİL”

Belediyeyi yönetmenin hiç kolay olmadığını aktaran Mirza, “Yeni projeler yapmak, maaşları ödemek, günlük işleri yapmak dışarıdan görüldüğü gibi kolay değil. Her yönden aday olmam konusunda baskı yapılıyor. İnsanlar bana ulaşarak ‘ belediyeyi yönetemeyecekler aday olun, oy atacağımız aday yok’ diyorlar.19’una kadar süre var. Birkaç gün içinde kesin kararımı vereceğim.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ