10balikesir.com

HANİ SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİYDİ?

HANİ SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİYDİ?

EDİP UĞUR, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilince herkesten önce topa girip “seçimle gelen seçimle gitmeli, demokrasilerde bunun aksi düşünülemez” türü açıklamalar yapan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, bu söyledikleriyle çelişen bir hamleyle CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar ve ekibinin görevden alınması için düğmeye bastı.

 

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar’ın ekibindeki bir iki yönetim kurulu üyesinin İl Başkanlığı’na yazdığı şikayet dilekçesini baz alan Sarı, İl Yöneticileri ile Altıeylül İlçe Örgütü’nün görevden alınması konusunda görüşme yaptı. İl Yönetimi’nden ‘görevden alınması’ yönünde karar çıktığı belirtiliyor. CHP İl Örgütü’nün bu kararı CHP Genel Merkezi’ne gönderdiği ve nihai kararı MYK’nın vereceği öğrenildi. Sarı’nın, disiplin mekanizmasını çalıştırmak yerine direkt görevden alma yöntemini tercih etmesi eleştiriliyor.

 

HAYDAR Çuhadar’la ilgili şikayetin ne olduğu bilinmiyor. Çuhadar’ın, görevden alınma kararıyla ilgili telefonla aradığı İl Başkanı Serkan Sarı’nın telefonunu açmadığı, geri dönüş yapmadığı da gelen bilgiler arasında. AK Partili belediye başkanlarının görevden alınmaları karşısında ‘demokrasi’ edebiyatı yapan Sarı’nın, seçimle gelen bir İlçe Başkanı’nın görevden alınmasındaki kararlılığı, “ele verir talkını, kendi yutar salkımı” sözünü hatırlatıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ