10balikesir.com

CHP’Lİ VEKİLLER DOLUDAN ZARAR GÖREN TARLALARDAYDI

CHP’Lİ VEKİLLER DOLUDAN ZARAR GÖREN TARLALARDAYDI

Sındırgı ve Bigadiç’i vuran yoğun yağış ve dolu en çok bölgedeki çiftçileri mağdur etti. Ekili ürünlerin zarar gördüğü dolu yağışı bölge çiftçisi için büyük kayıplara neden oldu. 

 

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Ensar Aytekin, doludan etkilenen Bigadiç ve Sındırgı’daki üreticilerle bir araya geldi. CHP heyeti, Sındırgı Gölcük ve Çakıllı ile Bigadiç Hamidiye ve Balatlı mahallelerinde dolu yağışından hasar gören ekili alanların durumuyla ilgili gözlem yaptı.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “doludan etkilenen tarlalardaki mağduriyeti yerinde gördük, üreticilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. Sarı şunları söyledi:

“Milletvekillerimiz Ahmet Akın, Ensar Aytekin, İl yöneticilerimiz Erden Köybaşı, Refik Gündoğan, Sındırgı ilçe başkanımız Serkan Sak ve Bigadiç ilçe Balkan’ımız Zafer Göksel ile birlikte önce Sındırgı ilçemizde Gölcük Muhtarımız Resul Köksal, Çakıllı Muhtarı Mustafa Sivrikaya daha sonra Bigadiç ilçemize geçerek Hamidiye muhtarımız Şaban Bulut, Hamidiye Süt Kooperatifi başkanı Mustafa Çevik , Balatlı muhtarımız Veli Muhammet Ok’u ve köyde mağdur olan çiftçilerimizi ile konuştuk. Dolu felaketinden etkilenen tarlaları gezerek mağduriyetlerini yerinde gördük. Çiftçimiz alın teri emeğinin karşılığı olan ürünlerin bu felaket ile heba olduğunu görmek bizleri üzdü. Biz kentimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı her mağduriyette yanlarında olarak ve çözüm için onlara destek olacağız. Mağdur olan bütün çiftçilerimize geçmiş olsun diliyoruz.”

 

AKIN VE AYTEKİN: KONUYU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ

CHP Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin ve Ahmet Akın da her iki ilçede yaşanan doğal afetle ilgili yaptıkları tesbitleri aktarırken, çiftçinin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için TBMM’de gerekli çalışmaları yapacakları sözünü verdi. CHP Milletvekili Ahmet Akın, “mağdur olan çiftçilerimizin sıkıntıları dinledik mağduriyetlerinin giderilmesi için CHP olarak her zaman yanlarında olduğumuzu söyledik. Ayrıca Karakaya, Eşmedere ,Küçükbükü, Armutlu,Süller, Taşköy ve Umurlar mahallelerimizdeki çiftçilerimize de büyük geçmiş olsun. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın” dedi.

Ensar Aytekin ise “Dolu ve sağanak yağışın vurduğu tarlalarda gözlem yaptık.Bir kez daha, bu afetten etkilenen tüm üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, konuyu gündeme taşıyıp takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ