10balikesir.com

BU ARAÇLARI SAHADA GÖREN VAR MI?

BU ARAÇLARI SAHADA GÖREN VAR MI?

BU İŞLERİN ŞOVU GÜZELDİ AMA ASTARI YÜZÜNDEN PAHALIYA GELDİ…

 

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi haşereyle mücadele ve mezarlık bakımları gibi işler için bugüne kadar şirketlere dünyanın parasını ödedi. Ancak istenen verim bir türlü alınamadı. Yüklenici şirketler, kâh merkezde kâh ilçelerde düzenlenen özel törenlerde sahada ilaçlama tankları gezdirdi, havada ilaçlama işlerinde kullanılan biocopterlerle şov yaptı. Bu şovları Belediye Başkanları ve protokol de keyifle izledi. Ancak pick-up araçlarla ara sıra sahada ilaçlama çalışmalarının dışında, bu araçları karada giderken, havada uçarken gören olmadı.

 

BİOCOPTERLİ, tanklı ilaçlama şovlarında Büyükşehir’in eski Başkanları Edip Uğur da, Zekai Kafaoğlu da bol bol poz verdi. Biz o fotoğraflara bakarken ilaçlama ve mezarlıkların temizliğinden sorumlu şirketler dünyaları kazandı. 31 Mart’ta iş başına gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, istenen hizmeti veremediklerini tesbit ettiği bu şirketlerle yapılan sözleşmeleri feshetti. Yılmaz, ilaçlama ve mezarlık bakım işlerini kendi bünyesindeki teçhizat ve ekiple yapmayı tercih etti. Şirket bünyesinde çalışan 360 işçi işsiz kalınca Yılmaz hedef yapıldı.

 

ŞİRKETLERİN sözleşmeleri feshedilince toplamda 360 işçinin de sözleşmesi fesholdu. Bu olay, Büyükşehir Belediyesi’nin 360 işçiyi kapı dışarı ettiği şeklinde kamuoyuna yansıtıldı. 360 işçi, söz konusu şirketlerin çalışanlarıydı. Yücel Yılmaz, 360 işçinin İŞKUR’la yapılacak projeler kapsamında istihdam edilmesi için Bakanlık ve İŞKUR yetkilileri ile görüştü. Bu işçiler, İŞKUR’la yapılacak sözleşmelerin ardından çalışmaya devam edecekler. Muhtemelen, Büyükşehir’in kendi bünyesinde sürdürmeyi planladığı ilaçlama ve mezarlık bakım işleri için değerlendirilecekler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ