10balikesir.com

ADD’DEN AÇIKLAMA: ATATÜRK’ÜN ADINA BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

ADD’DEN AÇIKLAMA: ATATÜRK’ÜN ADINA BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesi Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Şube Başkanı İlhan Öner, “Sivas Kongresi’nin yüzüncü yıl dönümünde, Tek Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi önderliğinde YA İSTİKLAL YA ÖLÜM parolasıyla yolumuza kararlılıkla devam etmekteyiz” diye konuştu.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şube Başkanı İlhan Öner yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Kökü, Milli Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanan Atatürkçü Düşünce Derneği; bu tarihi günde toplumsal uyarılarını yapacak ve doğruları yine söyleyecektir.  Bugün, milletçe yaşadığımız tüm sıkıntıların temelinde Milli Mücadelemizin ve Milli Kongrelerimizin çizgisinden kopuş yatmaktadır. Kurtarıcımız ve kurucumuz Büyük Atatürk’ün adına bile tahammül edemeyen siyasi ve bürokratik zihniyet, aslında Atatürk düşmanlığı değil millet düşmanlığı yapmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, Büyük Zaferin 97. yıl dönümünde Cuma vaazında Büyük Atatürk’ün adını anmaması; Trabzon’da imam, Ali Sait YILMAZ’ın görevli olduğu camiye Atatürk posteri asması nedeniyle müftülükçe baskı ve soruşturma görmesi; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Çorum Belediye Meclis Üyesinin milli haysiyet ve milli vicdandan mahrum sözleri Atatürk düşmanlığının kısa yansımalarıdır.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” diyen Tek Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ulusal kurtuluş için saraya ve muktedirlere değil milletimizin ferasetine güvenmiştir. Atatürk Devrimi böylece oluşmuştur. Bu nedenle, sözde değil özde Atatürkçü duruşa ihtiyaç vardır.  Sivas Kongremizin yüzüncü yıl dönümünde, Tek Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve yol arkadaşlarını, devrim ve demokrasi şehitlerimizi, vatan savunmasında canlarını feda edenleri bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ